Õpiväljundid |
- Kuulamine
- Õpilased mõistavad lihtsaid väljendeid.
- Õpilased mõistavad lihtsaid juhiseid ja küsimusi korea keeles.
- Rääkimine
- Õpilased oskavad kasutada põhiväljendeid korea keeles teiste tervitamiseks, enese tutvustamiseks ja lihtsate küsimuste esitamiseks (nt "Mis on sinu nimi?", "Kuidas sul läheb?").
- Õpilased hääldavad õigesti korea keele põhilisi häälikuid ja silpe ning osalevad lihtsates vestlustes, kasutades õpitud lausemalle (nt tervitused, lühikesed enesetutvustused).
- Lugemine
- Õpilased oskavad lugeda hangul -i tähti ja silpe.
- Õpilased oskavad lugeda levinud lauseid või fraase, mis on seotud igapäevaste tegevustega (nt menüüd, sildid ja lihtsad juhised).
- Kirjutamine
- Õpilased oskavad kirjutada hangul -i ja moodustada lihtsaid sõnu ja fraase.
- Õpilased oskavad kirjutada lühikesi lauseid, kasutades põhilisi grammatilisi struktuure (nt subjekti-objekti-verbi laused).
- Grammatika
- Õpilased oskavad kasutada põhilisi korea keele grammatilisi struktuure, sealhulgas partikleid (nt markerid 이/가 ja 은/는) ja oleviku tegusõnu (nt 있다, 먹다).
- Kultuur
- Õpilased teavad kõige olulisemaid korea kultuuri aspekte, näiteks tervitused, viisakustasemed ja kombed seoses enesetutvustusega ja suhtlemisega.
-
Õpilased tutvuvad korea tähtsamate traditsioonidega, nagu korea uusaasta ja igapäevased kultuuripraktikad (nt kummardamine, vanemate austamine).
- Keeleõppe materjalid
- Õpilased teavad, kuidas leida ja kasutada nende tasemele vastavaid sõnastikke ja abimaterjale internetis.
|