Tallinn osales 18.-21.05.2020 toimunud rahvusvahelisel e-valitsemise konverentsil

Tallinnas toimus 18.-21. märtsil 2020 VI rahvusvaheline e-valitsemise konverents “Hiiglaslikud arenguhüpped saavad alguse väikestest sammudest“. e-Riigi Akadeemia korraldab mainekat ja kõrgetasemeliste esinejatega e-valitsemise konverentsi juba 2015. aastast. Varasematel e-konverentsidel on igal aastal osa võtnud pea 400 osalejat ligi 100 erinevast riigist ja organisatsioonist. Soovides propageerida Tallinna e-teenuseid  ning kaasa aidata Eesti kui e-riigi kuvandi süvendamisele on Tallinna linn kolmel viimasel aastal olnud e-konverentsi kaaskorraldajaks.

Seoses COVID 19 viiruse pandeemiaga maailmas, toimus 2020. aasta  e-konverents teistmoodi-virtuaalselt. Korraldajad (e-GA ja Tallinna linn) otsustasid planeeritud e- konverentsi mitte ära jätta või edasi lükata, vaid korraldada see veebikeskkonnas. Selline konverentsi läbiviimine andis veelkordse tõestuse, et Eesti ja Tallinn suudavad kaasaegseid e-lahendusi kasutades korraldada vaatamata keerulisele olukorrale ülemaailmselt olulisi ja tähtsaid ning edasiviivaid üritusi. 

Kokku registreerus e-konverentsile 1 173 osalejat 137 riigist. Tallinna linnavalitsuse poolt oli konverentsile osalema kutsutuid 50 külalist 23-st riigist ning lisaks osales Tallinna poolt 15 linnavalitsuse ametnikku/töötajat. 

e-konverentsi avapäeval nn. põhiprogrammis toimunud Tallinn City sessioni jälgis live´s 247 osalejat.  Tallinna Expo ala külastas  kokku 166 osalejat ning kogu konverentsi Expo ala 388 osalejat – seega ligi pooled neist külastasid TallinnaExpo väljapanekut.

Tallinna linn esines e-konverentsil kahe põhiprogrammi esitlustega: 18.05.2020 esines Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tervitusega konverentsi osalejatele ning sellele järgnes linnasekretär Toomas Sepa ettekanne „Digital Transformation from paperless to e-governance“.

Lisaks korraldas Tallinn linn 19.05;  20.05 ja 21.05.2020 kahel korral päevas: kell 10:00-11:00 ja 17:00-18:00 nn. Live Chat esitlused kus osalesid ja tutvustasid Tallinna paremaid kogemusi – Toomas Sepp, Martin Männil ja Toomas Türk.

TallinnaExpo alal olid külastajatele tutvumiseks üleslaetud ka Martin Männili ja Toomas Türgi videoklip Tallinna linna uuemate e-tegevuste kohta; Tallinna e-teenuseid ning e-alaseid saavutusi  ja Tallinna linna kui turismisihtkohta tutvustavad videoklipid (5 tk) ning  lisaks veel otseviited Tallinnovation  ja City of Tallinn Dashboardi  veebilehekülgedele.

Kõiki e-konverentsil Tallinna poolt esitletud ettekandeid, videoklippe ja infot on võimalik veel kuni 21.06.2020 järele vaadata e-GA kodulehel.

 

FOTOD

ESITLUSED