Tallinnas käisid 4-päevasel (3-6.06.2017) tutvumsivisiidil Petreburi ajakirjanikud. Visiidi eesmärgiks oli Tallinna Vanalinna päevade, tasuta ühistarnspordi tutvustamine ja kajastamine.

Tallinnas käisid 4-päevasel (3-6.06.2017) tutvumsivisiidil Petreburi ajakirjanikud. Visiidi eesmärgiks oli Tallinna Vanalinna päevade, tasuta ühistarnspordi tutvustamine ja kajastamine.

Külalistel oli Tallinna pressikeskuses kohtumine Tallinna Euroopa Liidu esindaja Allan Alakülaga, kes andis ülevaate tasuta ühistranspordist Tallinnas. Käidi ka Tallinna Linnatranspordi AS trammidepoos, kus selle juhataja Jüri Malken tutvustas uusi tramme ja sügisest Kadriorgu sõitma hakkavaid retsaureeritavaid retrotramme. Tehti ka proovisõit ja tutvuti valideerimsisüsteemiga. Tallinna Linnatranspordi AS juhatus eesimees Enno Tamm andis ülevaate tasuta ühistranspordi vajalikkusest ja linnakodanike arvamustest tasuta ühsitranspordi kohta. Linna transpordiameti linnatranspordi osakonna juhataja Ruth Pärn tutvustas parkimiskorraldust Tallinnas.

Vanalinna päevade raames saadi osa mitmetest üritustest, sh. Old Tallinn Cup 2017, kuulati kontserti “Kevadhelid” ja segakoori Huik. Osaleti erinevates töötubades, sõideti linnarongiga, võeti osa Eesti Lipu päevast Riigikogus jne.

Kultuuriprogrammi raames toimus linnaekskursioon, teletorni ja Keila-Joa lossi külastus. Külalistele oli korrladatud ka toitlustamine linna erinevates restoranides.

Antud teemad leiavad käsitlemist Peterburi TVs ja kirjutavas meedias kuu aja jooksul.

Delegatsioonis oli 9 inimest, lisaks ajakirjanikele ka Venemaa Riikliku Kultuurifondi Loode piirkonna peadirektor ja fondi asepresident Vladimir Gronsky ja Peterburi Ajakirjanike Liidu esinaine ja Venemaa Ajakirjanduse Föderatsiooni presiidiumi liige Ljudmila Fomicheva. Külalised jäid programmi ja visiidi käigus kogutud materjaliga väga rahule.

FOTOD

 

Artiklid:

https://topspb.tv/news/2017/06/29/tehnologii-smart-city-peterburg-nauchat-byt-umnym/

https://ianews.ru/articles/99752/

https://ianews.ru/articles/100183/

http://i.kurier-media.com/files/2017/06/1nN5542dx2PpYDGzLs2T.pdf?name=SPb_%E2%84%9623_P_01-12.pdf

http://projects.spbsj.ru/novosti/8033-peterburgskie-zhurnalisty-stali-gostyami-dnej-starogo-goroda-v-talline.html

https://rg.ru/2017/06/14/reg-szfo/kak-sdelat-pribylnym-besplatnyj-obshchestvennyj-transport.html